👈 فروشگاه فایل 👉

پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه ذهن آگاهی روانشناختی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه ذهن آگاهی روانشناختی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق ذهن آگاهی روانشناختی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

30

حجم

58/983 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری ذهن آگاهی روانشناختی عنوان این پژوهش می باشد که در ان به مبانی نظری و پیشینه تحقیق می پردازیم. 

ذهن آگاهی روانشناختی یک عامل زیربنایی مهم برای رسیدن به رهایی است. زیرا روشی موثر و قوی برای خاموش کردن و توقف فشارهای دنیا و یا فشارهای ذهنی خود فرد می باشد. یکی از ویژگی های انسان موفق کسب مهارت های لازم برای مدیریت بر خود (رفتار، هیجان، ذهن و ...) است. با توجه به مشغله‌های مختلف روزمره، نشخوارهای فکری مداوم وشرایط پر استرسی که پیرامون اکثریت ما وجود دارد ، اهمیت مدیریت کردن بر ذهن بیش از پیش نمایان می‌شود.

برای مدیریت ذهن لازم است قوانین ذهن را به درستی شناخته و با مدیرت بر آن، از حداکثر توانمندیش بهره برد. ذهن آگاهی راهکاری موثر برای دستیابی به حداکثر توانمندی ذهن و مدیریت بر آن است. ذهن آگاهی یا حضور ذهن به معنای آگاهی از افکار، رفتار، هیجانات و انگیزه ها است به طوری که بهتر بتوانیم آنها را مدیریت و تنظیم کنیم. به عبارت دیگر ذهن آگاهی به معنای توجه کردن به شیوه ای خاص است. یعنی توجه و تمرکزی که سه عنصر در آن دخالت دارد: 1- بودن در حال حاضر2- هدفمند 3- بدون قضاوت. این نوع توجه موجب افزایش آگاهی، شفافیت و وضوح و پذیرش واقعیت حال حاضر می شود (کابات زین، 2008).

فهرست مطالب

تعریف نظری ذهن آگاهی روانشناختی

تعریف عملیاتی ذهن آگاهی روانشناختی

فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش ذهن آگاهی روانشناختی

مقدمه    1

2-2- ذهن آگاهی    3

2-2-1- یادگیری ذهن آگاهانه- کاربرد ذهن آگاهی در اتفاق یادگیری    5

2-2-2- اصول یادگیری ذهن آگاهانه    5

2-2-3- ذهن آگاهی یا حضورذهن    6

2-2-4- ذهن آگاهی و مراقبه تمرکزی شرقی    9

2-8- پیشینه تحقیقات    11

2-8-1-تحقیقات داخلی    11

2-8-2- پیشینه تحقیقات خارجی    15

منابع و مآخذ

منابع فارسی    

منابع انگلیسی

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوينت بررسي بناهاي قديمي شهر دماوند پاورپوینت بررسی پسیل گلابی دانلود پایان نامه سرسختی روانشناختی در زنان پاورپوینت تأثیر نوآوری در تغییرات استراتژی ایده سازی تا برونداد محصول نو هرمنونتیك و نقش آن در فهم متون دینی