👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوينت زندگينامه هربرت مارکوزه

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوينت زندگينامه هربرت مارکوزه

پاورپوينت زندگينامه هربرت مارکوزه در 46 اسلايد بسيار زيبا و قابل ويرايش آماده ارائه با اسلايدشو با فرمت pptx و رعايت تمامي استانداردهاي زبان فارسي.

مشخصات فايل

تعداد صفحات

46

حجم

4184/763 کيلوبايت

فرمت فايل اصلي

pptx

توضيحات کامل

پاورپوينت زندگينامه هربرت مارکوزه در 46 اسلايد بسيار زيبا و قابل ويرايش آماده ارائه با اسلايدشو با فرمت pptx و رعايت تمامي استانداردهاي زبان فارسي.

فهرست مطالب

مقدمه

مارکوزه و جامعه ي مدرن

مارکوزه و فرويد

شکل گيري تمدن از نظر فرويد

انقلاب و جامعه ي آينده

زيبايي شناسي مارکوزه

عقايد فلسفيِ مارکوزه

بخشي از متن

هربرت مارکوزه Herbert Markuze -زاده ?? ژوييه ???? – درگذشته ?? ژوييه ????-  فيلسوف مارکسيست شهير امريکايي در نوزدهم ماه ژوييه يک هزار و هشتصد و نود و هشت ميلادي در يک خانواده متمول برليني به دنيا آمد.

پژوهشگران- آغاز زندگي سياسي مارکوزه را از سال 1918- همزمان با ناکامي انقلاب آلمان عنوان کرده اند. مارکوزه در ميدان رزم اين انقلاب که با به خون خفتن آزاديخواهاني چون رزا لوکزامبورگ- ليبکنخت و… فرجامي تلخ را ميزبان شد- عضو شوراي سربازان انقلابي برلين بود. شورايي که در همبستگي سربازان انقلابي با جنبش کارگري و دهقاني و سامان بخشي مبارزه موثر مسلحانه با نظام سرمايه داري آلمان نقش پر رنگي ايفا کرد.

انقلاب آلمان با سرکوبي خونين- شکستي زودهنگام را در کارنامه جنبش هاي جهان معاصر ثبت کرد و متعاقب اين همه بود که پيش زمينه هاي ظهور فاشيسم هيتلري در اروپا فراهم آمد.

مارکوزه پيرامون اين شکست گفته است که هم به انقلاب خيانت شد و هم آن را سرکوب کردند. همه اين ناکامي ها بود که مارکوزه را به ريشه يابي تحليلي گسترده اي نسبت به مفاهم و مقولات فلسفي و باز شناسي عميق ساز و کار هاي حاکم بر نظام سرمايه داري وا مي دارد.

مارکوزه نسبت به چرايي ناکامي انقلابي مترقي و شکست يا دزديدن آن توسط ارتجاع نقطه نظر جالبي دارد. او خود روايت کرده است که مارکس- هگل و فرويد را ديرتر مطالعه کرده است- زيرا قصد آن داشته تا بداند چرا هنگامي که به راستي شرايط انقلابي اصيل وجود داشت- انقلاب در هم شکست و سرکوب شد و قدرتهاي کهن دوباره مسلط شدند و تمامي قضيه به شکلي بدتر- از نو آغاز شد!…

بلافاصله پس از شکست انقلاب آلمان از برلين راهي فرايبورگ مي شود و مدتي شاگرد هوسرل– بنيان گذار پديدارشناسي و مارتين هايدگر از متفکران اگزيستانسياليزم شده است.

در 1922 موفق به اخذ درجه دکتراي خود شده و در 1928 مدتي دستيار هايدگر در دانشگاه بوده است.

مارکوزه در 1933 به ژنو عزيمت کرده و يک سال پس از آن براي ادامه زنگي و تحقيق راهي ايالات متحده امريکا مي شود. در اوج دوران سرکوب چپگرايان توسط امريکاست که مارکوزه در کنار ديگر چهره هاي مترقي امريکايي به تلاشي مجدانه با موج فاشيستي که از سوي مقامات سيا و کاخ سفيد هدايت مي شد بر مي خيزد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوينت تحليل و بررسي اتوماسيون پاورپوینت بررسی رفتار سدهای خاکی در زمان ساخت،مطالعه موردی سد طالقان رویکرد قانون مجازات اسلامی جدید به فساد اقتصادی از حیث شکلی و محتوایی مفهوم غرر و بررسی آن در عرف و قانون مقاله کارشناسی ارشد رشته حقوق بین الملل با عنوان بررسی نظر مشورتی دیوان بین المللی دادگستری دربارة سلاح های هسته ای سال 1996